отдых в Болгарии

Болгария

Приємний оксамитовий клімат, що пестить своїми хвилями море, шикарні умови для відпочиваючих дітей та їхніх батьків. Традиції, що йдуть углиб історії, безліч цікавих природою створених об’єктів та історичних архітектурних об’єктів пам’яток старовини. Готелі побудовані на сучасних технологіях, широкий спектр розваг, найсмачніша кухня. І ще для нас важливо – це відсутність мовного бар’єру. Та й плюс безпека. Це все на Вас чекає в сонячній Болгарії.                                                                                                                                                                                                
Курорти Болгарії унікальні у своєму роді в усіх відношеннях. Саме море, і золотаві піщані пляжі буквально врізаються в основи гір, усіяних листяним лісом, із віковими хвоями. Країна краси первозданної, місце природних унікальностей: нескінченні пляжі піщані, масиви красивих величних гір, лісів хвойних і долин родючих. Мальовничі пишні зеленню горби, що потопають у передгір’ях ущелини. Швидкі річки та озера з блакитною гладдю. Джерельна кристально чиста, майже мінеральна вода. Плантації запашних троянд, квітучі фруктові сади і политий сонячний дощ винограду на доглянутих рядах лози.                                                                                      
Болгарія – це відпочинок цілий рік. Ідеальне місце для літнього та зимового відпочинку. Підходить для відпочинку, як для дітей, так і для дорослих. І дуже важливо – фінансово доступна для будь-якої родини. Відвідати Болгарію можна повітряним транспортом. Авіа чартерні рейси починають літати з Києва до Бургаса і Варни на початку червня. Автобусний транспорт починає курсувати з початку червня. Основним перевізником рейсів є болгарська транспортна компанія Рікі А. Ознайомитися з графіком руху та розкладом її рейсів можна тут.

Столиця республіки Болгарія – Софія.

Географія. Болгарія, за своїм географічним положенням розташована на Балканському півострові. Площа, яку займає, вона дорівнює 111 000 кв. км. На півночі Болгарія межує з республікою Румунія, на заході з республікою Сербія та Македонією. На півдні межує з Грецією. І на півдні розташовується кордон із Туреччиною. Чорне море на схід відокремлює її від України та Росії. Майже половина всієї території займають гори та пагорби. Балканський гористий ланцюг пролягає через всю країну. З півночі на захід і до Чорного моря ця низка Балканських гір створює вододіл між Егейським морем Дунайським річковим басейном. Родопські гори височіють на півдні, по їх схилах протягнувся кордон із Грецією. Гористий ансамбль Ріла розташований на південному заході. І в ньому знаходиться самий пік, найвища вершина Болгарії – Мусала. Висотою 2925 метрів над рівнем моря. На схід спадає територія долин. Серед них розташовується Тракійська долина. Дунай – основна водна артерія Болгарії. Від нього виходять притоки Іс-кир та Янтра. Інші важливі річки Болгарії вважаються Маріца, Камчія та Струма

Клімат. Славиться Болгарія своїм м’яким кліматом. Помірно сухий континентальний клімат. У країну на відпочинок найкомфортніше приїжджати влітку. З червня до серпня. У цей час настає сонячна погода, узбережжя країни наповнюється теплом. Температура тримається в середньому +23С. У цей сезонний період температура іноді піднімається вище за +30С. На курортах жаркий циклон – поєднується з морським бризом, тому не відчувається гарячий суховик. Після заходу сонця віє приємний бриз, ночами буває прохолодно. Найсухішим часом року вважається – наближення осені.

Населення. У Болгарії проживає 8,5 млн осіб. За своїм складом вона не багатонаціональна. 85% болгар. 9% турків. Решта населення це представники інших національностей – греки, вірмени, цигани, румуни та ін.

Мова. Державна офіційна мова – болгарська на основі кирилиці.

Релігія. У Болгарії переважне православ’я.

Валюта. Грошова одиниця Болгарії – лев. Збираючись у дорогу, краще взяти з собою в гаманець євро ?Наша Українська гривня не приймається в усіх обмінних пунктах. Змінити привезену з собою валюту можна в банку, або в розташованих пунктах обміну валют.
Візовий режим – для поїздок до Болгарії громадянам України потрібна віза, яка оформляється заздалегідь у Консульстві Болгарії в Україні. Туристична віза діє, як правило, протягом 90 днів з моменту видачі, дає право на перебування в Болгарії 30 днів та передбачає дворазовий в’їзд до країни.

Часовий пояс. Республіка  Болгарія розташована  в одному часовому поясі з Україною, тобто. місцевий болгарський час не відрізняється від київського часу.

Кухня. Кухня болгарська – це колоритна пікантна суміш традиційної кухні слов’ян, з додаванням турецької, грецької та румунськими смаковими відтінками. Національна кухня болгарського народу – це різноманітність і велика кількість овочів, м’ясо у всіх її похідних і помірність у використанні приправ. Багата на рецепти кухня має у своєму складі безліч видів салатів, холодних та гарячих закусок, холодних та гарячих супів. Приготування м’ясних страв має особливість у тепловій обробці на повільному вогні протягом години. В одному блюді готуються одночасно різні продукти. Помітною особливістю болгарської кухні є використання свіжої зелені, натуральної чи консервованої у приготуванні м’ясних страв. У болгарській кухні частіше, ніж в інших кухнях застосовують червоний і чорний запашний перець. Лавровий лист, петрушка, часник і цибуля. Чабрець та м’ята тонко підкреслюють аромат болгарських страв. У своїй основі багато болгарських страв при готуванні застосовують сири. М’які сири – бринза, і жовтий сир каш ка вал. Багато запіканки та салати так само не обходяться у своєму складі без використання сирів. Сири застосовуються також у приготуванні кулінарних виробів. Борошняні печені продукти пропонуються з сиром і солодкими посипками. Овочеві запіканки також не обходяться без сирних добавок. Наприклад – лютениця. Хлібом у Болгарії називається – пити, козунаки – це солодкі паски. Вина в Болгарії, як і сорти винограду вирощені на сонячних схилах пагорбів різноманітні, біле та червоне. Традиційними напоями вважаються – ракія та мастика.

Їжа. В Болгарії не дорога, хоча останніми роками болгарська економіка змушує ціни підніматися. Порції страв у ресторанах величезні. Харчування в ресторані готелю – це зручно та без клопоту. Харчуватися в кафе і ресторанчиках, що стоять поруч – різноманітніше, але є ризик не потрапити в улюблений ресторанчик з кухнею, що сподобалася, через наплив відвідувачів.

Море та пляжі. Протяжність берегової лінії Болгарії 378 км. На великих болгарських курортах пляжі міські і безкоштовні. Але парасольки від сонця та лежаки на пляжах – платні 15 EUR за комплект. На курортах існує система знижок і бронювань парасольок з лежаками. Туристи можуть скористатися всією смугою пляжів безкоштовно, незалежно від того, в якому готелі вони знаходяться.

Сувеніри – як сувеніри у Болгарії купують одяг з вишивкою, лляні тканини, килимки, парфуми з Долини троянд, вироби зі шкіри, міді, срібла ручної роботи та заліза. Популярним «сувеніром» також вважається болгарське вино та ракія (болгарська горілка).

Екстрені телефони:
поліція – 166
пожежна команда – 160
швидка допомога – 150
автосервіс – 146

Важливі телефони:
довідкове бюро – телефони установ – 144
прогноз погоди – 175
розмовляючий годинник – 180

Телефонні коди:
00359 Болгарія
00359 – 2 Софія
00359 – 32 Пловдів
00359 – 57 22 Албена
00359 – 52 Золоті піски
00359 – 5 54 Сонячний Берег

Посольство України в Республіці Болгарія
Адреса: 29, вул. Боряна, ЖК «Овча Купель», Софія, 1618, Р. Болгарія
Тел.: +359 2 955 94 78
Факс: +359 2 955 52 47
E-mail:emb_bg@mfa.gov.ua

You may also like